Jdi na obsah Jdi na menu

Nečekaný host

10. 6. 2020

Nečekaný host překvapí dnes, stejně jako před 80 lety. Jak si s takovým hostem poradily hospodyňky v roce 1937? Přečtěte si přepis z dobového časopisu :)

img_20200608_130435.jpg

"Často se stává, že vás najednou navštíví někdo, koho jste vůbec nečekaly a nebyly jste tedy na návštěvu připraveny. V dnešním článku najdete několik rad, jak se zařídit při takové příležitosti.

 

 

 

NEČEKANÝ HOST 

Moderní hospodyňka není nikdy překvapena nenadálým hostem. Je vždy tak upravena, aby jej mohla ve své domácnosti uvítati - a host ji proto neuvede do zbytečných rozpaků.

Ví dobře, že má býti k práci účelně oblečena. Vaří v čistých, jednoduchých, třeba levných šatečkách, jež chrání zástěrkou nebo pracovním pláštěm. Stačí prostě, aby jej odložila - a již může přijímati hosty.

Nenosí doma staré hedvábné bluzičky ani šaty s popraskanými švy na rukávech, ani neobuje obnošení vycházkové střevíčky se sešlapanými podpatky - a dbá na čistotu a pořádek - jak zevnějšku, tak domácnosti.

Svůj stoleček prostírá bezvadně, aby byla možnost prostě přidati o jeden příbor více. Netrpí na něm pošpiněného ubrusu, otlučených talířků, hrnečků bez ucha. I s pohoštěním si ví rady. Za všech okolností zachovává klid a nedá znáti, že ji snad příchozí vyrušil, že ji způsobil nesnáze.

Rychle si promyslí, co má v zásobě, co by mohla nabídnout a s milým úsměvem zve vlídně k rodinnému stolu, neboť ví, že pravá pohostinnost pozůstává v tom, aby se hostu u nás líbilo, aby byl "jako doma".

Přijde-li návštěva dopoledne, postačí, podáme-li obložené chlebíčky, případně jen chléb se sardinkou, několik lístků šunky a pod., máme-li koho pro ni poslati. Můžeme nabídnout i skleničku vína, víme-li, že host víno rád. Tu si musíme ovšem samy také nalít - aby host nepil sám.

img_20200608_130420.jpg

 

 

 

 

 

 

(Překvapí-li vás host dopoledne, podáte mu obložený chlebíček s několika plátky šunky, zbytky pečeně, sardinkou, okurkou a pod. A můžete podar sklenku vína)

Zúčastní-li se oběda, rozpočteme si, vybydle-li pro něho aspoň 15 dkg masa. Jinak by bylo masa pro všechny málo, a tu je třeba oběd "nastaviti". Zkušená hospodyňka má v zásobě celou řadu vyzkoušených předpisů na chutné předkrmy, které podává mezi polévkou a pečení. Nebo můžeme obohatit oběd jemnějším moučníkem, který narychlo opatříme u blízkého cukráře, jindy upečeme "nadýchanou" omeletu, palačinky plněné domácí zavařeninou nebo naplníme čokoládové košíčky u cukráře koupené šlehanou smetanou. Chutným a úhledným doplňkem oběda jsou i plněné pomeranče a pod.

img_20200608_130427.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Přijde-li na oběd, o nějž jste se museli rozdělit, uděláte na rychlo třebas takovou nadýchanou omeletu. Ta bude vždy chutnat!)

Není-li dosti času na přípravu těchto dobrot, postačí mísa pěkného stolního ovoce, jímž se jistě každému zavděčíme. Narychlo možno doplniti oběd i jemnějších sýrem, studeným máslem a zdravotním chlebíčkem. Po obědě podáme ještě dobrou černou kávu a případně i cigarety - je-li náš host kuřákem.

Odpoledne i navečer, tedy v době, kdy již nepodáváme oběd a na večeři je ještě brzo - vypijeme s ním společně koflík čaje a nabídneme nějaký zákusek - třeba jen keksy, máslo a jam nebo med. Jindy podáme bonbony a jemnější likér - neboť víme, že host nás přišel navštívit - ne se k nám najíst.

Takové malé, na rychlo improvisované pohoštění přijde jistě každému vhod, když vidí, že nám svým příchodem nezpůsobil zbytečné vydání a nesnáze - a že byl rád viděn a srdečně vítán."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář